Salon optyczny Optiq

  • research branży optycznej i SEO
  • projektowanie treści / zawartości strony
  • ulepszenie identyfikacji wizualnej
  • design strony internetowej
  • kodowanie strony internetowej
  • nowy projekt banera zewnętrznego

Klient zgłosił się do nas z potrzebą stworzenia nowej strony internetowej. Salony optyczne Optiq działają w Trzebnicy od wielu lat, dlatego mieli już wcześniej zaprojektowane logo i stronę internetową. Pewnego dnia, strona internetowa przestała działać, a to była doskonała okazja do zmiany na lepsze!

Wyzwanie, które stało przed nami

Lubimy tworzyć od zera, w tym przypadku jednak musieliśmy się częściowo dostosować. Logo i kolorystyka były narzucone, ale tak się złożyło, że były one doskonale dobrane do branży medycznej – i to nam grało! 😉 Z przyjemnością zabraliśmy się do pracy.

Research branży optycznej i SEO

Większość z nas niby wie czym zajmuje się optyk, więc wydawałoby się, że nie ma większego sensu się zagłębiać… Nic bardziej mylnego!
Jak na studiosj przystało podchodzimy do zadania całościowo – od początku do końca. Sprawdziliśmy czym wyróżnia się konkurencja i czego tak naprawdę może szukać klient na stronie internetowej salonu optycznego.

W oparciu o te poszukiwania stworzyliśmy tzw personę – obraz potencjalnego klienta i dzięki temu mieliśmy już wytyczne do projektowania treści na stronie www. Następnie zrobiliśmy research SEO – w skrócie znaleźliśmy najczęstsze pytania, frazy kluczowe, wpisywane w wyszukiwarkę za pomocą naszych sprawdzonych narzędzi.

Projektowanie treści / zawartości strony

Tworzenie rozkładu treści to była już praktycznie formalność. Mieliśmy sporo informacji ze starej strony internetowej oraz konkretnie określone wymagania potencjalnego klienta, a także słowa kluczowe. Szybko uporaliśmy się ze stworzeniem układu treści.

Ulepszenie identyfikacji wizualnej

Dokładnie zdefiniowaliśmy kolory marki. Na kolor główny ustanowiliśmy biały – czystość, przejrzystość, estetyka. Czerwony kolor z logo został przypisany jako akcent, który od teraz będzie się pojawiał w elementach ozdobnych, przyciskach, wyszczególnieniach itp. Bazując na projekcie logo stworzyliśmy szereg ikonek reprezentujących usługi salonu optycznego.

Optiq, Optyk, Oko, Okulary, sOczewki – Wszędzie widzimy “O” – dlatego właśnie poszliśmy w okrągłe kształty. Przyciski, ramki, ikonki, ozdobniki przyjmują okrągły lub zaokrąglony kształt.

Design strony internetowej

Jeśli dotarł_ś aż tutaj, to jesteśmy pod wrażeniem 😀 czas przejść do wisienki na torcie

Znowu poszło gładko? Niemożliwe!
Bardzo przyjemnie projektuje się wygląd strony internetowej kiedy ma się za sobą poprzednie etapy związane z identyfikacją marki. Właśnie w taki sposób pracujemy – zaplanowany i zorganizowany. Cały proces bywa czasochłonny, ale warto… nie tylko ze względu na łatwość projektowania strony internetowej, ale także innych pozostałych elementów identyfikacji wizualnej jak np. wizytówki, ulotki, plakaty, banery, szablony postów itd.

Kodowanie strony internetowej

Nie chcemy Cię zanudzać… Przenieść projekt graficzny strony internetowej do wirtualnej rzeczywistości to dla nas żaden problem!
Mamy swoje sprawdzone technologie, aby strona była niezawodna w każdym momencie i na każdym urządzeniu, aby była płynna, spełniała wytyczne wyszukiwarek. Co tu więcej pisać.. .

Sprawdź sam_

https://optiq.pl/

Wydajność wdrożonej strony

Mobilna
Desktop

Projekt banera zewnętrznego

Na koniec wykonaliśmy nowy projekt graficzny banera zewnętrznego, który miał pełnić funkcję wskazówki dla osób zmierzających do salonu optycznego.